Konturowanie twarzy to jedna z technik wizażu, która pozwala uwydatnić pewne cechy twarzy i ukryć inne. Posługujemy się tutaj stosowaniem światła i cienia. Rozświetlający efekt dają róże i rozświetlacze. Z kolei bronzery optycznie wysmuklają wybrane partie twarzy. Dziś przedstawimy wszystko, co musisz wiedzieć na temat konturowania. Czy lepiej zdecydować się na konturowanie na mokro, czy na sucho?
Konturowanie twarzy – jak stosować w zależności od kształtu twarzy?
Światło uwydatnia cechy naszego wyglądu, z kolei cień ukrywa niedoskonałości. Właśnie na tej podstawie wizażyści w swojej pracy posługują się bronzerami i rozświetlaczami, by uzyskać optymalny efekt. Możesz konturowania się nauczyć i stosować je na co dzień bądź szczególne okazje. Bronzerem możesz zaznaczać linię żuchwy, gdy chcesz ją optycznie wyszczuplić. Taki kosmetyk nakłada się także na płatki nosa, gdy chce się zwęzić go poprzez cieniowanie. Możliwe jest też jego optyczne zmniejszenie. Wystarczy zaaplikować bronzer na grzbiet nosa. W przypadku twarzy okrągłej bronzer aplikuje się pod kośćmi policzkowymi, na szczytach kości żuchwy, a ponadto na skroniach. Twarz kwadratową modeluje się nakładając bronzer na boki policzków. W ten sposób można złagodzić rysy twarzy. Gdy masz twarz trójkątną, powinnaś zaaplikować bronzer na całej długości żuchwy, a także szczyty kości policzkowych. W przypadku twarzy owalnej w ogóle nie trzeba wykonywać konturowania, gdyż taki kształt twarzy jest najbardziej proporcjonalny. Ewentualnie produkt nakłada się przy linii włosów, czy w okolicach linii żuchwy i brody.
Jak przygotować się do konturowania twarzy?
Przede wszystkim musisz dokładnie przyjrzeć się swojej twarzy i zastanowić się, co warto uwydatnić, a co ukryć. Niezbędne jest zaopatrzenie się w bronzer do konturowania. Pamiętaj, by był to produkt o dwa tony ciemniejszy od Twojego podkładu. Z kolei korektor powinien być o ton lub dwa tony jaśniejszy od podkładu. Ten nakładasz na cienie pod oczami, ruchome powieki czy niedoskonałości twarzy. Kolorowy korektor trzeba nałożyć pod podkład, a brązowy, podobnie jak bronzer, po zaaplikowaniu podkładu. Możesz sięgnąć po produkty sypkie, a więc w formie prasowanej, ale i takie o płynnej konsystencji. Dodatkowo potrzebne Ci będą pędzle do konturowania płaski, skośny i do pudru, a także gąbka do blendowania.
Na czym polega konturowanie na mokro i na sucho? Która z metod jest lepsza
Konturowanie na mokro i na sucho nie różni się znacząco, jeśli chodzi o sposób wykonania. Rozróżnia się w tym przypadku po prostu konsystencję stosowanego kosmetyku. Warto wiedzieć, że wbrew obiegowym opiniom to właśnie konturowanie na mokro jest łatwiejsze i polecane dla początkujących. Produkt w płynie wolniej wysycha i stapia się z podkładem, a więc masz więcej czasu na jego odpowiednie rozprowadzenie i zblendowanie. Konturowanie na sucho wymaga większej wprawy, bo łatwo o nieestetyczny efekt plam na skórze, a przecież tego chce się uniknąć. Konturowanie to oczywiście nie tylko używanie bronzera w kamieniu czy też płynie, ale również rozświetlacza. On także może mieć podobną formę. Można wybrać róż do policzków w kamieniu, ale i płynie. Wybór metody konturowania zależny jest nie tylko od stopnia zaawansowania, ale również efektu, jaki chce się uzyskać. Jeżeli ma to być makijaż z matowym wykończeniem, to konturowanie na sucho będzie świetnym wyborem. Z kolei, gdy chcesz stworzyć świetlisty makijaż tyu glam, sięgnij po konturowanie na mokro.
Artykuł sponsorowany